Kryeministri i Italisë viziton sot Tiranën, takim me Presidentin, Kryeministrin, kreun e PD

11:14 | 15/10/201911:140

Sot kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë. Kreu i qeverisë italiane do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 15.30 në Pallatin e Brigadave, ku më pas do të kenë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Në orën 17.30 ai do të zhvillojë një takim në Presidencë me kryetarin e shtetit Ilir Meta.

Pak më herët kryeministri Italian do të takojë edhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në orën 17:00.

Kjo është vizita e parë e kryeministrit Giuseppe Conte në vendin tonë.  /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono