Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti, sonte në ABC News përballë Mirela Milorit

14:53 | 26/10/201914:530

Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti do të jetë i ftuar sonte në orën 20:00 në ABC News. Në një intervistë përballë gazetares Mirela Milori kreu i Lëvizjes Vetëvendosje do t’i përgjigjet pyetjeve për disa çështje shumë të rëndësishme që e presin sapo të marrë detyrën.

Qeveria e re e Kosovës, marrëdhëniet me Serbinë dhe jo vetëm. Çfarë mendimi ka kryeministri i ardhshëm i Kosovës për idenë e Schengenit Ballkanik? Çfarë pritet të ndodhë me bashkëpunimin mes Kosovës dhe Shqipërisë? Si e sheh perspektivën e Kosovës, kryeministri i ardhshëm i saj?

Të gjitha do të marrin përgjigje në orën 20:00 në televizionin ABC News. Intervista do të transmetohet live edhe përmes web-it të Abc News Albania. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono