Kryemadhi: Rama produkt politik i Metës, socialistët do të votonin më tepër për Pandeli Majkon apo Ditmir Bushatin

16:31 | 07/10/201916:310

Opozita e Bashkuar do të punojë për të hapur negociatat e vendit me Bashkimin Europian, duke mos e përjashtuar faktin që zgjedhjet parlamentare të jenë në vitin 2021. Në një intervistë për ABC News, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaron se opozita është e qartë se me kë është përballë.

Opozitës i sugjeron ta refuzojë uljen në tryezë me Edi Ramën në kushtet kur ky i fundit ka interes vetëm për zgjidhur çështjet e koncensioneve të tij dhe jo krizës politike.

Ka bindjen se me Edi Ramën përballë, opozita mund të arrijë një fitore të thellë pasi do të marrë edhe votat e socialistëve të cilëve i sygjeron edhe emra mbi drejtimin e partisë për ti rikthyer votat e të majtëve.

Edi Ramës i kujton se është produkt politik i Ilir Metës, ndërkohë që është e sigurt se si President i Republikës Meta ka eksperiencën e duhur për të zgjidhur krizën.

Partitë e opozitës së bashkuar kanë paraqitur një platformë për reformën zgjedhore e cila është refuzuar nga kryeministri Rama i cili ka deklaruar se nuk pranon dialog me kushte. /ABC News Albania 24/7

Intervista e plotë e Monika Kryemadhit për ABC News: 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono