Kryemadhi: PS po përgatitet për zgjedhje në muajin Maj

23:19 | 06/03/201923:190

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, se vendi mund të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme në fund të muajit Maj.

Monika Kryemadhi: Unë mendoj që PS po përgatitet për zgjedhje të parakohshme në fund të muajit Maj. Zgjedhjet lokale do t’i shtyjë për Shtator-Tetor. Asnjë kryebashkiak nuk do të pranonte të hynte në zgjedhje në këtë situatë.

Fevziu: Rama tha se do t’i fitojë të gjitha 61 bashkitë.

Monika Kryemadhi: Po shumë mirë, le t’i fitojë. Edhe Enver Hoxha i fitoi të gjitha…

Fevziu: Ju do të futeni në zgjedhje lokale?

Monika Kryemadhi: Unë mendoj se është shumë herët për të folur për të vetmen arsye se sot jemi në një ngërç të kapjes së institucionit të parlamentit.

Kryetarja e LSI-së tha se “Edi Rama nuk rrëzohet duke bërë protesta paqësore. Në po sensibilizojmë opinion publik”, ndërsa në krahun tjetër shtoi se opozita po menaxhon “në mënyrën më stoike urrejtjen e qytetarëve ndaj Ramës.

Kryemadhi tha se është e gatshme të largohet nga politika nëse Kryeministri Rama është në gjendje të mbledhë po aq njerëz sa opozita mblodhi më 16 Shkurt. /tvklan.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono