Kryemadhi pasi mazhoranca refuzoi arrestimin e ish-ministrit Tahiri: “Punë të mbarë bandave”

13:15 | 25/10/2017

Pasi mazhoranca refuzoi kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e ish ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ironizoi duke thënë se “I uroj punë të mbarë bandave”. Sipas kryetares së LSI-së qeveria humbi shansin për të treguar se e ka seriozisht luftën ndaj krimit.Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono