Kryebashkiaku i Vaut të Dejes: I thashë babait gjysmën e pensionit ta japë për të prekurit nga tërmeti

16:26 | 02/12/201916:260

Pas tërmetit të 26 nëntor mes shqiptarëve është rritur ndjeshëm solidarizimi me njëri-tjetrin, ku çdokush përpiqet të ndihmijë me ç’të ketë.

Gjatë ditës së sotme, Abc Neës ka publikuar rastin e një pensionisteje nga Gjirokastra, e cila e jep të plotë për banorët e prekuar nga tërmeti atë që ka marrë gjatë një muaji duke dhënë një shembull të madh.

Video/ Kryetari i Bashkise Vau Dejes Mark Babani per termetin: U solidarizova, i kerkova babes qe ti jep gjysmen e pensionit // wwweetimestv.com

Gepostet von EeTimes.al am Montag, 2. Dezember 2019

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme, edhe kryebashkiaku i Vaut të Dejes, Mark Babani kërkoi solidaritet nga banorët e kësaj zone ndaj të prekurve nga tërmeti duke thënë gjithashtu se i ka kërkuar edhe babait të tij që gjysmën e pensionit ta dhurojë për ta. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono