Kryebashkiaku i Devollit: Policia po ushtron terror mbi qytetarët

19:50 | 20/06/201919:500

Kryetari i Bashkisë së Devollit Bledion Nallbati, ka akuzuar strukturat drejtuese të Policise lokale se po ushtrojnë terror mbi qytetarët, duke i shoqëruar dhe arrestuar në mënyrë të paligjshme. Ditën e sotme policia shoqëroi duke mbajtur për tri orë në komisariat edhe vëllanë e kryebashkiakut si dhe një punonjës të bashkisë, me akuzën e pengimit të fushatës elektorale të kandidatëve të Devollit. Kjo situatë, sipas tij, ka për qëllim shtypjen e revoltës popullore. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono