Kriza politike, pasojat dhe zgjidhja

23:59 | 27/02/2019

Në këtë puntatë të emisionit “Byro Politike” u diskutua rreth protestës së të martës që u zhvillua në të njëjtën kohë që mbahej seanca plenare nga ana e opozitës. Protesta u organizua në pak orë, pak pasi u lajmërua se do të kishte seancë plenare. Tubimi u shoqërua me tensione, ku pati edhe hedhje të gazit lotsjellës nga ana e policisë. Disa persona kanë mbetur të lënduar për shkak të efekteve të forta.

Për të folur rreth asaj që ndodhi, por edhe rreth asaj që pritet të ndodhë ishin të ftuar në studio: Jorida Tabaku, deputete e tërhequr e PD-së; Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së; Edmond Panariti, deputet i tërhequr i LSI-së dhe Vangjel Dule, kreu i PBDNJ-së./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono