Krishtlindjet, Imzot Angelo Massfra mesazh urimi besimtarëve

15:03 | 23/12/2017

Presidenti i Konferencës Ipeshkvnore Shqiptare Imzot Angelo Massafra bëri mesazhin e tij tradicional për besimtarët katolikë. Ky mesazh për festën e lindjes së Krishtit, është i përbashkët me të Ipeshkvinjtë e Kishës katolike të Shqipërisë.

“Ne luftojmë të keni besim, sepse e mira kur rritet nuk bën zhurmë, sikurse e keqja, thoshte Nënë Tereza jonë. Bën më shumë zhurmë një pemë që rrëzohet se një mijë pemë që rriten. E mira rritet me angazhimin e të gjithëve, duke qenë më solidarë dhe më humanë  me nevojtarët. E ardhmja varet nga të gjithë ne. Urimi im jo vetëm për këto festa, por për gjithnjë është shpresa, të mos lejojmë që të na e vjedhin. Ta ndërtojmë me guxim sëbashku shpresën. Gëzuar 2018!”-përfundon mesazhi i Imzot Angelo Massfras./abcnews.al

 

 

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono