Kriminaliteti i lartë në Buenaventura, peshkopi kolumbian kryen një maksi ekzorcizëm

12:50 | 13/07/201912:500

Peshkopi kolumbian Montoja shpreson se duke spërkatur me ujë të shenjtë qytetin – port të Buenaventurës do të arrijë të largojë të keqen nga vendi. Qyteti është kthyer në një pikë të rëndësishme për trafikun e drogës, ku në më pak se një vit janë kryer 51 vrasje.

Një maksi ekzorcizëm nga ajri me përdorimin e një helikopteri që të mund të pastrojë një qytet të tërë port në Kolumbi. Riti është organizuar nga peshkopi Montoja për festën e patronit të shenjtë, pas krimit të disatë të dhunshëm kësaj here ndaj një adoleshenteje. Në më pak se një vit kanë ndodhur 51 vrasje në Buenaventura – qyteti port që është kthyer në nyjen më të rëndësishme të trafikut të drogës

Për peshkopin dhuna është produkt i shpirtrave të ligj që sundojnë në qytet dhe për këtë ai mendon se spërkatja me ujë të shenjtë e qytetit do të heqë të gjithë djajtë që po shkatërrojnë qetësinë e banorëve. Peshkopi në një intervistë radiofonike u shpreh se qyteti duhet të çlirohet nga djalli për të shpëtuar nga e keqja. /ABC News Albania 24/7

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono