Krijohet “UET Press Club” me 25 shkrimtarë të letrave shqipe

21:40 | 31/07/201921:400

Në prag të 15 vjetorit të krijimit të UET Press, Instituti Europian Pashko dhe Universiteti Europian i Tiranës kanë zhvilluar takimin e parë të UET Press Club. UET pres në gati 15 vite numëron mbi 500 libra të botuar me rreth 200 autorë.

Deri pak kohë më parë, blihej libri dhe më pas flitej për të. Ndërsa sot,  flitet për librin e më pas shitet. Si pararendës të ndryshimeve të fundit në botën e Internetit, u krijua “UET Press Club” me 25 shkrimtarë të njohur të letrave shqipe.

Kreu i bordit të administrimit të UET pres, Henri Çili tregon se në 15 vite numërohen mbi 500 libra të botuar me rreth 200 autorë.

Ky ishte takimi i parë që UET Press Club zhvilloi me anëtarët e tij, ndërsa takimet e radhës u lanë pas muajit shtator. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono