Krijimi i partisë së re, Alizoti: Nuk ishte e nevojshme

20:43 | 22/04/201920:430

Tomorr Alizoti i ftuar në “Mbrëmje Ide” ka folur për vendimin e Parlamenti holandez për rivendosjen e vizave për shqiptarët, si dhe për zgjedhjet në Maqedoni, ai ka komentuar edhe aktualitetin politik në vend. Gazetarja Mirela Milori e ka pyetur se cili është opinioni i tij për krijimin e një partie të re që është Bindja Demokratike.

Alizoti nga ana e tij është shprehur se krijimi i kësaj partie nuk do shërbejë në zgjedhjen e krizës politike në vend.

“Unë mendoj se çdo lëvizje që do lironte dhe do çonte drejt zgjidhjes së krizës ku ndodhet Shqipëria, madje do të thoja edhe më të thellë se në ’97 sepse në atë kohë gjërat ishin të qarta ndërsa sot gjërat janë shumë të paqarta, do ishte e mirëpritur. Por unë nuk shikoj që një lëvizje e tillë do shërbejë një zgjidhjen e kësaj krize. Mendoj se në këtë situatë tejet të vështirë demokrat duhet të bashkohen rreth partisë së tyre. Çdo lëvizje tjetër do të ishte e tepërt. Ky është perceptimi im”, tha Alizoti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono