Kreu i antimafias italiane: Mafia shqiptare është e barabartë me klanet tona

18:15 | 16/09/201818:150

Kreu i Antimafias italiane dhe Antiterrorizmit, Federico Cafiero de Raho gjatë një eventi të mbajtur në Kazerta tha se “mafia nigeriane dhe ajo shqiptare, janë më prezentet në Itali të cilat po hetohen në vazhdimësi”. “Mafia shqiptare punon në një pozicion të barabartë me klanet tona kriminale me të cilat ajo ka bërë marrëveshje për të menaxhuar trafiqet e tyre të paligjshme. Një prej këtyre trafiqeve është edhe ai i cigareve që dukej se ishte zhdukur prej kohësh, por që është rikthyer”, nënvizon ai.

Ndërkohë, në Shkurt të këtij viti, kreu i antimafias italiane Federico Cafiero de Raho vizitoi edhe Tiranën. Gjatë takimeve të zhvilluara, ai bisedoi me autoritetet më të larta shqiptare për të thelluar bashkëpunimin mes dy vendeve për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës dhe armëve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono