KQZ voton dhënien e mandatit të deputetit për dy kandidatë të listës ‘Basha’

15:42 | 12/03/201915:420

Shkon në 10 numri i kandidatëve të listave të partive opozitare që pranojnë mandatin e deputetit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së të martës ka votuar për dhënien e mandatit të deputetit edhe për dy emra të tjerë, të dalë nga lista e Partisë Demokratike. Kështu Ligoraq Karamelo i PBDNJ zëvendëson deputetin e dorëhequr Ervin Salianji ndërsa Alban Zeneli, Flamur Nokën në qarkun Kukës. Këta të fundit, sëbashku me kandidatët e votuar për marrjen e mandatit vetëm një ditë më parë nga KQZ, nga lista shumë-emërore e Lëvizjes Socialiste për Integrim Elda Hoti, Edlira Hyseni, Ediola Braha dhe Majlinda Halilaj, pritet të betohen në seancën parlamentare të së mërkurës, duke çuar në 10 numrin e deputetëve të rinj dhe ne 85 numrin e deputetëve të parlamentit të shqipërisë, numër i mjaftueshëm ky për arritjen e shumicës së cilësuar në votime që kërkojnë 3/5-tat./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono