KQZ miratoi koalicionin “Shpresa për ndryshim” e përbërë nga 8 parti

14:25 | 10/05/201914:250

Duke vijuar regjistrimin e subjekteve zgjedhore ne kuadër të votimeve për pushtetin local të 30 qershorit, Komisioni qendror i zgjedhjeve, regjistroi Koalicionin ‘Shpresa për Ndryshim”. Ky koalicion është i përbërë nga partia Aleanca Kuq e Zi, Partia Bashkimi Liberal Demokrat, Partia Demokracia e Re Europiane, Aleanca Popullore, Balli Kombëtar, Partia e Emigracionit Shqiptar dhe Partia Ora e Shqipërisë. Kjo është koalicioni i dytë e regjistruar pranë KQZ-së, pas asaj “Aleanca për Shqipërinë Europiane” e kryesuar nga partia socialiste. Po në këtë mbledhje janë caktuar edhe vendet e numërimit të votave, në Lezhë, Dibër, Durrës dhe Fier. /ABC News Albania 24/7

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono