KQZ i jep mandatin dy deputetëve të tjerë të listës së Partisë Demokratike

12:45 | 08/05/201912:450

Krenar Rryçi dhe Kristaq Papa janë kandidatët e radhës të dalë nga lista shumëemërore e Partisë Demokratike, që pasi dorëzuan formularin e dekriminalizimit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, morën mandatin nga ky i fundit. Ndërkohë gjatë së mërkurës dorëzoi formularin e dekriminalizimit Suzana Topi nga radhët shumëemërore  të LSI në qarkun e Elbasanit.

Në mbledhjen e të mërkurës, KQZ miratoi edhe udhëzuesin e formatit të standartizuar për raportimin financiar të fushatës zgjedhore, si dhe caktimin e disa qendrave të votimit dhe vendit të numërimit të votave për qarkun Shkodër.

Suzana Topi, kandidate në Elbasan nga radhët e LSI ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit pranë KQZ

/ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono