KPK shtyn vendimin për Donika Prelën

09:32 | 29/01/201909:320

Vendimit për kalimin e Vetting-ut të drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela është shtyrë me një javë. Vendimi pritej të shpallej sot, por Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi se për shkaqe të arsyeshme seanca do të shtyhet për të martën e ardhshme.

Gjatë seancës së mbajtur një javë më parë në shqyrtimin e pasurisë të Prelës u gjetën disa pasaktësi në të ardhurat e bashkëshortit të saj, që për një periudhë kohe ishte paguar në të zezë. Ndërsa për Partinë Demokratike ka prova se Prela është e lidhur edhe me Dosjen 339, pasi ka dalë në përgjime me grupin e Avdylajve të Shijakut./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono