KPK shtyn për datën 3 maj vendimin për Altina Xhoxhaj

10:19 | 25/04/201810:190

Është shtyrë për datën 3 Maj vendimmarrja për pastërtinë e figurës së anëtares së Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit deklaroi se kërkonte më shumë kohë për verifikimin e dokumentacioneve shtesë të sjella nga Xhoxhaj pas seancës dëgjimore të datës 23 Prill. Në atë seancë KPK konstatoi se gjyqtarja nuk justifikonte disa pasuri, fakt që u kundërshtua me forcë prej saj. Xhoxhaj pretendoi se KPK po lexonte ligjin në mënyrë të gabuar.

Duket kjo ka qenë arsyeja që KPK mori më shumë kohë për dhënien e një vendimi. Ndjekim arsyetimin e kryetares Genta Bungo. /abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono