KPK seancë dëgjimore me gjyqtaren Xhaxho, vendim për Fatmir Hoxhën

10:28 | 10/05/2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar një seancë dëgjimore me gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Manjola Xhaxho.

Rivlerësimi i figurës së saj bëhet si pjesë e listës prioritare, pasi ajo është kandidate për anëtare e Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Prej vitit 2002 e në vazhdim, Manjola Xhaxho është gjyqtare në Gjykatës së Tiranës, ndërsa për tre vjet ka qenë këshilltare ligjore në Gjykatën e Lartë.

Në orën 13.00, KPK do shpallë vendimin për vlerësimin e figurës për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese Fatmir Hoxha. Në seancën e parë, KPK vlerësoi se z.Hoxha nuk justifikonte blerjen e apartamentit në Tiranë, arsyetim që u hodh poshtë nga avokati i tij. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono