KPK rikonfirmon në detyre prokurorin e Shkodrës Vate Staka

12:49 | 03/07/2018

Ndërkohë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit rikonfirmoi ne detyre Vatë Staken, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër. Trupa Gjykuese e bërë nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari, Etleda Çiftja vlerësoi se Staka mund të vijojë të jetë pjesë e sistemit të drejtësisë pasi pasuria e tij ishte në rregull. Edhe për dy komponentët e tjerë të Vettingut, prokurori i Shkodrës rezultoi me figurë të pastër dhe me aftësi profesionale. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono