KPK konfirmon në detyrë Prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Marën

09:45 | 14/06/201909:450

Edhe Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Mara, që njëkohësisht është edhe kandidat për SPAK, sipas raportit të ILDKP, nuk ka fshehur pasurinë dhe nuk ka konflikt interesi.

DSIK e ka konsideruar të përshtatshëm prokurorin Mara për vijimin e detyrës dhe të njëjtin vlerësim pozitiv ka dhënë edhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë lidhur më aftësitë profesionale.

Prokurori i krimeve të rënda Vladimir Mara, është një nga prokurorët që po heton të ashtuquajturën dosjen  “339” .

Po ashtu ai ishte një nga prokurorët e trupës që hetoi dosjen e ish-ministrit Brendshëm Saimir Tahiri, e cila është dorëzuar në Gjykaten e Krimeve të Rënda dhe këtë muaj nis procesi i gjykimit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono