KPA mbyll hetimet për gjyqtarin Edmond Islamajn

16:53 | 17/04/201916:530

Kolegji i Posaçëm i Apelimit mbyll pas 6 muajsh hetimet për Edmond Islamajn, gjyqtar në Gjykatën e Lartë. Në seancën e 17 Prillit trupa gjykuese u njoh me provat e Komisionerit Publik dhe provat e subjektit të rivlerësimit. Gjyqtari  Islamaj kërkoi sërish shtyrjen e seancës, pasi kërkoi kohë për të kundërshtuar dhe argumentuar provat që ka sjellë komisioneri publik. Por trupa gjykuese e rrezoi kërkesën, duke i thënë që argumentet mund t’i paraqiste në seancën e sotme.
Edmond Islamaj u konfirmua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në Qershor të 2018, ndërsa u ankimua nga Komisioni Publik pak muaj më pas për dy shkelje në lidhje me pasurinë që sipas Komisionerit Publik nuk janë hetuar siç duhet nga KPK. Seanca radhës në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit do të mbahet në 2 Maj./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono