KPA lë në fuqi vendimin për prokurorin Ramadan Troci

20:26 | 21/10/201920:260

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Ramadan Troci, i cili është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e kishte shkarkuar prokurorin Ramadan Troci më 15 Nëntor 2018.

Prokurori Ramadan Troci e kishte ankimuar vendimin më 8 Janar 2019. Troci ka punuar në Bulqizë, Dibër dhe Tiranë. Troci në 2014-n u komandua në krye të Prokurorisë së Vlorës dhe prej 2016 ishte prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono