KPA do të rikalojë në “sitë” pasuritë e gjyqtarit Edmond Islamaj

15:40 | 16/11/201815:400

Kolegji i Posaçëm i Apelimit pranoi kërkesën e bërë nga Komisioneri Publik për rihetim të pasurive të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj. Gjyqtari Islamaj u përball me Kolegjin pas ankimimit të Komisionerit Publik kundër vendimit të Shkallës së Parë të Vettingut, që e konfirmoi në detyrë.

Në këtë ankim, Komisioneri Publik pretendonte se hetimi pasuror ndaj gjyqtari Islamaj ishte i paplotë. Sipas Kolegjit, në hetim do të kalojnë faktet juridike në lidhje me përfitimin nga gjyqtari Islamaj i një pasurie kullotë në Karpen të Kavajës, mbi mënyrën e kalimit nga pasuri shtet në privat.

Në “sitë” do të kalojnë edhe tre pasuri të bashkëjetuëses së gjyqtarit, një apartament, një njësi tregtare dhe një garazh. Njëkohësisht Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të kryejë verifikime për burimet financiare të babait të bashkëjetueses së gjyqtarit. Seanca e radhës për Islamajn do të mbahet në 11 Dhjetor 2018./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono