Koulibali me ekip të ri, gazetari italian zbulon marrëveshjen

09:19 | 15/01/202009:190

Napoli e ka ndarë mendjen dhe do të kërkojë të përfitojë sa më shumë nga shitja e Kalidou Koulibaly. Klubi italian ka blerë që tani Amir Rrahmanin nga Hellas Verona dhe në verë do të mbyllë transferimin e mbrojtësit senegalez te Manchester United, për shumën e 75 milionë eurove.

Gazetari italian, Fabio Santini, është shprehur në emisionin “Il Processo” në “7 Gold” se palët kanë rënë dakord: “Napoli do të shesë Koulibaly te Manchester United për një shumë që varion në 70-75 milion euro. Duket se gjithçka është e mbyllur. Natyrisht një marrëveshje e tillë do të mbyllet vetëm në verë dhe jo tani në janar”.

Kolibaly është në shënjestër të United prej kohësh. “Djajtë e kuq”në verë thyen një rekord, duke blerë Harry Maguire nga Leicester për shumën e 80 milion sterlinave dhe tanimë duan t’i dhurojnë stafit teknik një partner të denjë për qendrën e prapavijës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono