Kosovë, Thaçi dhe 3 partnerët e koalicionit takohen në Presidencë

17:48 | 31/01/2019

Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj janë mbledhur sërish për një takim në Presidencë.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat e Kosoves. Liderët e shtetit me heret gjatë ditës kane zhvilluar nje tjeter takim në Presidencë me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Edhe dje 3 parteneret e koalicionit qeverises, Haradinaj, Veseli dhe Limaj zhvilluan nje takim, në përpjekje për të gjetur një zgjidhje rreth taksës ndaj produkteve serbe. SHBA kërkojnë pezullimin e saj, kerkese qe mbeshtetet edhe nga kreu i PDK Kadri Veseli. Por kryeministri Haradinaj refuzon heqjen e saj deri ne njohjen e Kosoves nga Serbia.

Pas takimit të djeshëm, Qeveria theksoi se koalicioni është stabel dhe funksional. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono