Kosovë, të enjten takimi LVV-LDK për qeverinë

23:32 | 09/10/201923:320

Kreu i LVV, që fitoi zgjedhjet në Kosovë, Albin Kurti pritet të takohet të enjten me kreun e partisë Lidhja Demokratike e Kosovës Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani.

Kjo e fundit ka bërë të ditur dje se është e gatshme për këtë takim me fituesin e zgjedhjeve dhe u shpreh se  koalicioni qeverisës në Kosovë mund të krijohet vetëm me Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Qytetarët përcaktuan qeverinë e re, e cila duhet të përbëhet nga opozita e deridjeshme”, shkruan Vjosa Osmani në Facebook.

“Për mua nuk ka asnjë alternativë tjetër. Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes, por duhet ta ketë vetëm një interes: atë të qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Osmani. Albin Kurti këmbëngul për një koalicion me LDK-në, në të kundërtën thotë se Kosova sërish do të shkojë në zgjedhje./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono