Kosovë, shtyhet për të mërkurën votimi i demarkacionit me Malin e Zi

22:57 | 20/03/2018

Seanca për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, në Kuvendin e Kosovës, do të vijojë ditën e mërkurë, kur pritet të mbahet dhe votimi. Gjatë së martës, nga ora 16 deri në 23, ligjvënësit kanë diskutuar mbi variantin e marrëveshjes për vijën kufitare. Në fjalën e tij, kryeministri Haradinaj tha se, versioni është i pranueshëm për të gjithë dhe ftoi deputetët ta votojnë. “Vota për këtë ligj është votë për shtetin, për perspektivën euro-atlantike dhe lirinë e lëvizjes”, theksoi Haradinaj. Por lëvizja Vetëvendosje doli kundër, duke thënë se Haradinaj kërkoi votën për një variant, të cilin vetë ai e kishte kundërshtuar kur ishte në opozitë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono