Kosovë, Ekrem Mustafa është ministri i ri i Brendshëm

14:55 | 16/10/201814:550

Ekrem Mustafa është emëruar zyrtarisht si ministër i punëve të brendshme në Kosovë. Pas këtij vendimi, u bë dhe dorëzimi idetyrës nga ish ministri Bejtush Gashi. Gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës, të dy diskutuan për punën dhe çështjet kryesore që kanë të bëjnë me Ministrinë e Punëve të Brendshme.
Ish-ministri Bejtush Gashi uroi Mustafën për detyrën e re të ministrit të Punëve të Brendshme. Mustafa është ministri i tretë që emërohet në krye të kësaj ministrie, në qeverinë Haradinaj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono