Kosovë, deputetët e Listës Serbe bllokojnë Kuvendin

17:26 | 02/12/2018

Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë hyrë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës dhe kanë ndërmend të qëndrojnë aty për një kohë të gjatë. Deputeët njoftuan se do ta kalojnë natën aty derisa tu mundësohet takimi me eurokomisionerin Johannes Hahn. Zyrtari i Bashkimit Europian viziton të hënënë Prishtinën. Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiç, thotë që këtë veprim po e bëjnë për të kundërshtuar taksën 100% të vendosur nga qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisë. Sipas këtij të fundit, kjo taksë rëndon gjendjen e serbëve në Kosovë. Ndërkohë, vizita e eurokomisionerit për fqinjësi të mirë dhe zgjerim bëhet pikërisht për të diskutuar lidhur me taksën e vendosur nga Prishtina. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono