Kosovarët drejt bregdetit shqiptar

14:27 | 03/11/201814:270

Qytetarët nga Kosova po shfrytëzojnë motin e ngrohtë të kësaj fundjave për të udhëtuar drejt Shqipërisë. Qindra automjete kaluan doganën e Morinit dhe destinacioni i tyre janë qytetet bregdetare.

Edhe pse është punuar me procedurë të përshpejtuar dhe sportele shtesë, herë pas here janë krijuar radhë të gjata deri në thellesi të territorit të Kosovës. Mësohet se gjatë paradites së sotme kufirin e kanë kaluar më shumë se 7.000 qytetarë të Kosovës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono