Kosova thyhet në Doha, Suedia triumfon me rezultatin minimal

17:34 | 12/01/202017:340

Është mbyllur takimi miqësor mes Suedisë dhe Kosovës, me fitoren e ngushtë 1-0 të nordikëve. Ka mjaftuar një gol i Hedlund në minutën e 75-të që Suedia të triumfonte në këtë takim.

Lojtarët e grumbulluar nga të dyja kombëtaret në këtë miqësore, nuk ishin titullarët fiks, për shkak të angazhimeve të tyre me ekipet ku luajnë.

Të dy trajnerët provuan shumë lojtarë në këtë sfidë miqësore, e cila u luajt në Doha, në stadiumin “Al Ahli”. Tekniku zviceran, Bernard Challandes, provoi plot 20 lojtarë në këtë ndeshje, duke bërë 9 zëvendësime./abcnews.al

Miqësore, 12 janar 2020

SUEDI – KOSOVA  0-0

Kosova: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti, Lirim Kastrati, Herolind Shala, Zymer Bytyqi, Florian Loshaj, Flamur Kastrati, Ylldren Ibrahimaj, Elbasan Rashani , Leotrim Bekteshi.

Suedia: Peter Abrahamsson, Simon Sandberg, Kristopher Da Graca, Jacob Une Larsson, Adam Andersson, Alexander Kacaniklic, August Erlingmark, Anton Salétros, Muamer Tankovic, Robin Söder, Simon Hedlund.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono