“Kosova prapa protestave në Beograd”, Vuçiç akuzon mediat shqiptare

17:03 | 10/02/201917:030

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se organizatorët e protestave të mbajtura kundër tij në Beograd ndodhen në Kosovë. “Mjafton të shohësh raportimet e mediave kosovare dhe e zbulon se kush qëndron mbrapa atyre protestave dhe kush e do rrëzimin tim”, ka deklaruar Vuçiç i cituar nga agjencia e lajmeve “Tanjug”. Presidenti serb ka akuzuar mediat shqiptare se kanë abuzuar me numrin e protestuesve dhe për të përforcuar hipotezën e tij ka nënvizuar se manifestimet ndodhin në një kohë kur Prishtina ka vendosur taksën për produktet serbe./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono