Kosova ndalon për 10 vjet lojërat e fatit  

22:40 | 28/03/201922:400

Kuvendi i Kosovës votoi ne seancën e jashtëzakonshme, projektligjin e qeverisë për ndalimin e lojërave të fatit për të paktën 10 vjet. Kuvendi e ka kaluar draftin me 69 vota pro pas shqyrtimit të dytë. Votimi vjen pak kohë pasi më herët gjatë muajit në dy kazino në qytetet Suharekë dhe Lipjan u verifikuan dy vrasje. Në rastin e parë autori ishte një agjent policie që u arrestua, ndërsa për rastin e dytë autori është ende në kërkim. Pas dy ngjarjeve, që kishin si qëllim grabitjen, Policia e Kosovës, Dogana dhe Administrata Tatimore ndërmorën një seri operacionesh për mbylljen e pikave të lojërave të fatit në mbarë vendin./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono