Kosova me sulm të frikshëm, ja formacioni zyrtar ndaj Malit të Zi

19:41 | 14/10/201919:410

Kosova luan sot ndaj Malit të Zi, një sfidë shumë delikate për dardanës. Trajneri Challandes ka zgjedhur 11 lojtarët që do të zbresin nga minuta e parë në fushën e lojës dhe nuk ka shumë ndryshime. Muric starton titullar mes shtyllave, ndërsa mbrojtja me katër përbëhet nga Vojvoda, Kololli, Aliti dhe Rrahmani.

Shala dhe Valon Berisha startojnë para mbrojtjes, ndërsa në sulm janë hedhur plot katër futbollistë. Lider është bomberi Muriqi, i cili do të mbështetet nga Hadërgjonaj, Rashica dhe Celina./abcnews.al

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Shala, Berisha, Hadërgjonaj, Celina, Rashica, Muriqi. Trajner: B. Challandes

Mali i Zi: Petkovic, Marusic, Lagator, Simis, Scekic, Vuckevic, Boljevic, Kosovic, Jokovic, Mugosa. Trajner: F. Hadzibekic

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono