Kosova luan sfidë përcaktuese në Ligën e Kombeve

23:58 | 11/10/2018

Kosova luan sot ndaj Maltës për Ligën e Kombeve. Trajneri Shaland shprehet me besim, ndërsa ka probleme me biletat që shiten në treg të zi.

E dinë se janë në prag të një ndeshjeje përcaktuese. Futbollistët e Kosovës besojnë se janë përgatitur siç duhet për sfidën e sotme ndaj Maltës për Ligën e Kombeve. Një fitore në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të afronte kualifikimin, pra vazhdimin e synimeve për kualifikimin për në Europian.

Çfarë thotë trajneri Bernar Shaland?

“Nuk flas për tri pikë, flas gjithmonë për lojën, flas për mënyrën sesi stërvitemi, sesi punojmë në teori dhe se çfarë pres unë nga lojtarët.  E studiova lojën e Maltës ndaj Azerbajxhanit dhe ishte një ekip shumë kompakt, por edhe me një lojë të mirë. Mund të them se ishte ekipi më i mirë në fushë”.

Portieri Samir Ujkani ka 5 ndeshje që nuk pëson gol. Kosova kryeson grupin 3 në nivelin D të Ligës së Kombeve, me 4 pikë në dy ndeshje. Gjithsesi, në Prishtinë ka probleme me biletat që shiten në treg të zi. Klan Kosova kontaktoi një person që shiste bileta në treg të zi, në internet dhe çmimi ishte 25 euro për copë./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono