Kosova apo Maqedonia e Veriut në EURO 2020? Mici zgjedh me zemër

10:54 | 03/12/201910:540

Gledi Mici prej dy sezonesh aktivizohet me Shkëndijën e Tetovës në Maqedoninë e Veriut, madje ka arritur të fitojë edhe dy tituj kampionë. Mbrojtësi i majtë është ndër më të mirët e kampionatit në pozicionin e tij dhe normalisht merr edhe vëmendje mediatike.

Së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin “Sportmania” dhe është pyetur edhe për Maqedoni e Veriut-Kosovë, që do të kërkojnë të shkojnë në Europian përmes Nations League. Zgjedhja e mbrojtësit është e qartë.

“Është e vërtetë që kam miq që luajnë me Maqedoninë, madje i kam miq të mirë. Por kjo është çështje zemre dhe do të dëshiroja që Kosova të shkonte në Europian, pasi  ato janë vëllezërit tanë, të Shqipërisë. Por gjithashtu, edhe nëse Maqedonia kalon, sërish do më bëhej qejfi”, ka deklaruar Mici gjatë emisionit që transmetohet në “TV Shenja”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono