Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave

07:17 | 15/02/202007:170

Vijon të rritet në nivle të frikshme numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë. Ka arritur në një mijë e 526 numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi, ndërsa mbi 67 mijë persona janë konfirmuan të infektuar.

Mediat raportojnë se së fundmi Kina ka ërë me dije se një tjetër rritje të madhe të numrit të të infektuarve në epiqendrën e shpërthimit të virusit.

Sipas të dhënave zyrtare, mësohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga virusi, i njohur zyrtarisht si Covid-19, në provincën Hubei të Kinës gjatë 24 orëve të fundit.

Koronavirusi vazhdon të përhapet, ndërsa tani ka arritur në 28 vende dhe territore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono