Koreja e Veriut lëshon dy raketa në detin e Japonisë

13:48 | 31/10/201913:480

Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa në detin e Japonisë. Lajmi është konfirmuar nga komanda e përgjithshme e Koresë së Jugut, e cila nuk e ka saktësuar se për çfarë raketash bëhet fjalë.

Nëse konfirmohet, testi i ri i raketave do të ishte i 12-ti i Koresë së Veriut që nga muaji Maj.

Testi i fundit i Penianit ishte në 2 Tetor kur u lëshuan dy raketa nga një nëndetëse, nga qyteti Uonsan në Lindje të vendit. Rojet bregdetare japoneze paralajmëruan anijet që lundrojnë në zonë që të jenë të kujdesshme./ABC News Albania 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono