Koreja e Veriut hedh 2 raketa, alarmohet perëndimi

13:59 | 31/07/201913:590

Koreja e Veriut ka hedhur të martën dy raketa të reja jo të identifikuara nga bregu i saj lindor. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet koreano-jugore.

Kjo ndodh në më pak se një javë nga hedhja e dy raketave me rreze të shkurtër, të projektimeve të reja, të cilat ranë në detin e Japonisë pasi fluturuan në një lartësi prej 50 kilometrash. Ndërsa udhëtuan për rreth 430 e 690 kilometra secila

Nuk është ende e qartë të cilit lloj janë raketat por Shtetet e Bashkuara të Amerikës konfirmuan ngjarjen. Sipas CNN raketat nuk kanë qenë në asnjë moment rrezik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono