Korçë, viktima i dytë nga i ftohti

19:20 | 12/01/2019

Temperaturat e ulëta kanë shkaktuar viktimën e dytë në Korçë. 65 vjeçari Vasil Mati, humbi jetën pasditen e sotme në një parcelë në fshatin Çiflig.

Mësohet se ai po shkonte në këmbë drejt Manastirit të Çifligut, ku punonte si roje. Ka qenë një banor që ka parë trupin të rrëzuar përtokë, e ka njoftuar policinë. Kërkime për 65 vjeçarin kishte nisur edhe bashkëshortja, pasi nuk po merrte përgjigje prej tij në celular.

Ekspertiza mjeko ligjore konstatoi, se i moshuari ka humbur jetën, si pasojë e një ataku kardiak, i provokuar nga temperaturat ekstreme të të ftohtit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono