Korçë, fugoni përplaset me murin e pallatit, 2 të plagosur

21:37 | 08/05/201921:370

Një furgon ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin e një pallati në lagjen 15 të qytetit të Korcës.

Për pasojë shoferi i makinës dhe pasagjeri janë plagosur dhe u dërguan në spital. Nga goditja është rrëzuar edhe muri i banesës në katin e parë.

Sipas policisë shkak i kësaj ngjarjeje ka qenë shpejtësia me të cilën lëvizte furgoni./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono