Korçë, burg për shoferët që aksidentuan për vdekje babë e bijë

14:04 | 11/11/2018

Gjykata e Korçës ka lënë në burg dy shoferët Petrit Kupa dhe Laurenc Pallashi. Ata janë cilësuar përgjegjës për aksidentin me pasojë vdekjen, Sokol Hoxhallarit dhe vajzës së tij 6 vjeçe. Ngjarja e rëndë ndodhi ndodhi në unazën e qytetit të Korçës pak ditë më parë. Gjykata pranoi kërkesën e prokurorisë për të aprovuar masën e sigurisë arrest me burg për Petrit Kupen dhe Laurenc Pallashin. Dy drejtuesit e mjeteve u përplasën dy ditë më parë, dhe pas aksidentit, njëra nga makina devijoi nga rruga duke hipur në trotuar dhe duke shtypur babain 32-vjeçar me vajzën e tij 6-vjeçare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono