Korçë, ambasadorja franceze për vizat: Nuk dimë nëse do ketë një vendim 

17:43 | 18/04/201917:430

Ambasadorja franceze në Tiranë, Christine Vasak ka komentuar nga Korça vendimin e Parlamentit holandez, i cili votoi për rikthimin e vizave për shqiptarët. Vasak deklaroi se nuk dihet nëse do ketë një vendim për kërkesën e Parlamentit holandez.

“Parlamenti është sovran dhe këtë e them para  një grupi prej tre senatorësh. Është një vendim i marrë nga parlamenti holandez dhe duhet kuptuar përmbajtja dhe ku do të përfundojë.

Ekziston një procedurë e tërë dhe nuk jemi të sigurt që ajo do të ketë një përfundim. Nuk e dimë se çfarë do të ndodhë“. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono