“Kopshti i Skacajve”, 4 persona në pranga

12:45 | 03/10/201912:450

Katër persona janë arrestuar në kuadër të operacionit policor të koduar “Kopshti i Skacajve”. Policia e Kukësit ka njoftuar këtë të enjte se falë bashkëpunimit me SHÇBA-në dhe Prokurorinë e Kukësit, ranë në pranga A. H., 33 vjeç, R. T., 23 vjeç, K. M., 25 vjeçe dhe F. M., 19 vjeç. Në bazë të hetimeve të kryera  rezultoi se këta persona do të këmbenin një sasi lënde narkotike, armatim dhe municion luftarak.

Shërbimet e Policisë ndërhynë në vendin e quajtur Qafë-Shllak dhe bënë të mundur ndalimin e këtyre shtetasve, të cilët lëviznin me mjetet tip “Benz” dhe “Opel”. Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia, në automjetet e tyre u konstatuan dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 3 kilogramë lëndë narkotike, 2 armë tip automatik, si dhe rreth 900 fishekë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono