Kopje e Ledion Liços? Flori Gjini: E respektoj si figurë, por…

18:03 | 04/05/2019

Flori Gjini, një nga moderatorët e emisionit “E Diell” në Top Channel ishte i ftuar në këtë puntatë të “Thumb”. Përveç kësaj, zëri i tij është shumë i dëgjuar pasi drejton disa nga emisionet më të mira në radio. Flori i është përgjigjur thashethemeve që thonë se që kur ka shkuar në Top Channel do të bëhet kopje e Ledion Liços.

“Unë kam një prezantues shumë të preferuar që është britanik. Nuk është shqiptar. E respektoj shumë si figurë, si moderator. Besoj se edhe nuk është se ngjajmë në formën e prezantimit”, tha Flori Gjini.

Ai tregoi edhe si i erdhi ftesa të niste punë në një prej televizioneve më të mëdha në vend. Fillimisht ishte propozimi për emisionin “Pushime on Top”, për të cilën u shpreh se ka qenë një eksperiencë shumë e veçantë.

“Ishte një ftesë dhe një propozim që ma bënë drejtuesit e emisionit. Ashtu siç ndodhi dhe me emisionin e parë dhe sigurisht që e prita shumë mirë sepse “të Diellën” e kanë mbajtur gjithmonë persona me shumë peshë. Më pas më erdhi dhe propozimi i “Thë Voice”, një format shumë i këndshëm dhe në “Voice Room” u ndeva shumë rehat”, tregoi ai./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono