Kontrolli i Hetimit Tatimor, penalizimet në vlerën rreth 45 milionë lekë

11:39 | 02/11/201811:390

Shkeljet ligjore të biznesit kanë futur në arkën e shtetit rreth 45 milionë lekë në muajin Tetor. Kjo shumë është vlera e penalizimeve që Drejtoria e Hetimit Tatimor ka përcaktuar për 1,422 subjekte nga 4,170 ku u ushtruan kontrolle.

355 prej tyre nuk kanë lëshuar kuponin tatimor, 18 tatimpaguesve u janë bllokuar ambientet për 30 ditë kalendarike, për moslëshim kuponi tatimor për herë të dytë. Penalizimet e tjera janë për mosdeklarim të punonjësve dhe pasi kanë rezultuar të paregjistruar në organet tatimore.

Kontrollet janë ushtruar në disa qytete dhe në në pikat e tregtimit të karburanteve në të gjithë vendin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono