Kontratë rekord për Mirsad Jonuz, Halilaj i Luftëtarit: Merrem unë me arbitrin!

09:29 | 27/01/202009:290

Shkodranët janë të bindur që kanë gjetur trajnerin e duhur. Mirsad Jonuz po drejton me sukses Vllazninë dhe ka ndërtuar një ekip që po merr rezultate edhe ndaj ekipeve pretendente për Europën, apo për titull.

Nisur nga puna e mirë e bërë prej tij, në Shkodër kanë bërë edhe një lëvizje serioze për rinovimin e kontratës. Nuk bëhet fjalë për një zgjatje normale të marrëveshjes, por për nisjen e një cikli të ri.

E përditshmja sportive “Panorama Sport” shkruan se ka pasur një takim të kryebashkiakes Voltana Ademi me trajnerin Jonuz dhe i është ofruar një kontratë rekord, që do të jetë e vlefshme për pesë vitet e ardhshme.

 

LUFTËTARI– Gjirokastritët u mundën një ditë më parë nga Tirana me rezultatin e thellë 5-1, por bluzinjve s’u del inati me arbitrat dhe këtë herë presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, e tepron disi.

Gjyqtari Klajdi Kola gaboi dje me një penallti në favor të Tiranës, kur rezultati ishte 3-1. “Arbitër bastard” është titulli i “Panorama Sport”, ndërkohë që citohen edhe fjalët e presidentit Halilaj: “Me gjyqtarin Kola do të merrem personalisht”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono