Kontrabandë ilaçesh, dy persona në pranga dhe një në kërkim

10:27 | 14/06/2018

Dy persona janë arrestuar në Tiranë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim për kontrabandë produktesh farmaceutike.

Operacion policor i koduar “Medikamenti” nga Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar çoi në arrestimin e administratorit të farmacisë Julian Ll., 40 vjeç,dhe punonjëses E. P., 29 vjeçe.

Gjithashtu, Policia e Tiranës njofton se po punohet për ndalimin e drejtueses teknike të farmacisë, A.P. 66 vjeçe.

Këta persona në një pikë farmacie në rrugën “Kongresi i Manastirit”, tregtonin dhe shisnin produkte farmaceutike kontrabandë.

Ndërkohë, policia ka sekuestruar 520 medikamente dhe produkte farmaceutike të llojeve të ndryshme./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono