Konstituohet Këshilli i ri i Qarkut Kukës, pushteti vendor në duart e socialistëve

15:15 | 29/08/201915:150

Pas marrjes së detyrës të kryebashkiakëve dhe këshillave bashkiak, në Kukës u konstitua Këshilli i Qarkut.

13 anëtarët e këtij këshilli, përkatësisht 5 nga Bashkia e Kukësit, katër të Hasit e katër nga Tropoja, në mbledhjen e sotme zgjodhën kryetarin e këshillit të qarkut Avdullah Domi, i cili mori shumicën absolute të votave.

Këshilli i qarkut të Kukësit është i pari që konstituohet në 12 qarqet që pas përfundimit të procesit zgjedhor të 30 qershorit.

Tashmë i gjithë pushteti vendor në Kukës Has e Tropojë, zyrtarisht në të gjitha nivelet përfaqësuese është në duart e socialistëve.

Kryetari i ri i Qarkut i zuri vendin Abedin Orucit i cili në zgjedhjet e fundit kandidoi për kryetar bashkie të Kukësit si përfaqësues i Bindjes Demokratike./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono